ZFBT-4R2G+
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ZFBT-4R2G+
Impedance : 50 Ohms
Power : 1 W
Product Category : RF Bipolar Transistors
Max. Voltage : 30 V
Max Current : 0.5 A
Description : The ZFBT-4R2G+ from Mini Circuits is a Bias Tee with Frequency 10 MHz to 4.2 GHz, Max. Voltage 30 V, Max Current 0.5 A, Power 1 W, ion Loss 0.6 dB. Tags: Module with Connectors. More details for ZFBT-4R2G+ can be seen below.
ion Loss : 0.6 dB
Packaging : Tray
Isolation : 40 dB
VSWR : 1.13:1
Package : Module
RoHS : Green available
Frequency : 10 MHz to 4.2 GHz