SMA6T12CAY
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AC
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 16.7 V
Breakdown Voltage : 12 V
Series : SMA6TY
Polarity : Bidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 4kW Transil SMA 5V to 70V Bi