A/TT100-I-4"-2-BB
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
A/TT100-I-4"-2-BB
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors Analog and Digital Output
Product Status : Active
Sensor Type : Analog, Local
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tape & Box (TB)
Series : -
Sensing Temperature - Local : -40°C ~ 85°C
Sensing Temperature - Remote : -
Supplier Device Package : Module
Mfr : Automation Components, Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply : 8.5V ~ 32V
Output Type : Analog Voltage
Package / Case : Module
Accuracy - Highest (Lowest) : ±0.2% (±0.5%)
Resolution : -
Test Condition : 260°C
Features : -
Description : Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Imme
Contact Now
Temperature Sensor Analog, Local -40°C ~ 85°C Module